Fler bilder från Norrtälje
Gå till innehåll Hoppa till navigeringen Gå till nyhetsarkiv Gå till söksida Gå till kontaktsida

Use Google to translate the website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Politiska partier i Norrtälje kommun

Här hittar du kontaktuppgifter till de politiska partierna som är representerade i Norrtälje kommunfullmäktige.

Moderaterna

Gruppledare: Bino Drummond
Mejl: bino.drummond@norrtalje.se
Telefon: 073-852 70 68

Politisk sekreterare: John Granqvist
Mejl: john.granqvist@norrtalje.se
Telefon: 0176-28 34 43

Centerpartiet

Gruppledare: Per Lodenius
Mejl: per.lodenius@norrtalje.se
Telefon: 070-322 92 89
Politisk sekreterare: Patrik Dahl
Mejl: patrik.dahl@norrtalje.se
Telefon: 0176-28 34 13

Liberalerna

Gruppledare: Robert Beronius
Mejl: robert.beronius@norrtalje.se
Telefon: 070-100 08 13
Politisk sekreterare: Nicklas Salmin
Mejl: nicklas.salmin@norrtalje.se
Telefon: 070-671 84 01

Kristdemokraterna

Gruppledare: Göte Vaara
Mejl: gote.vaara@norrtalje.se
Telefon: 08-512 911 81, 076-428 19 02

Politisk sekreterare: Sanaul Khan
Mejl: sanaul.khan@norrtalje.se
Telefon: 073-696 30 37

Socialdemokraterna

Gruppledare: Ulrika Falk
Mejl: ulrika.falk@norrtalje.se
Telefon: 0176-71319
Politisk sekreterare: Erik Carenholm
Mejl: erik.carenholm@norrtalje.se
Telefon: 0176-283416

Miljöpartiet

Gruppledare: Camilla Rydstrand och Gabriel Liljenström
Mejl: camilla.rydstrand@norrtalje.se 
Mejl: gabriel.liljenstrom@norrtalje.se
Telefon: 070-486 91 92
Politisk sekreterare: Katarina Rosengren
Mejl: katarina.rosengren@norrtalje.se

Vänsterpartiet

Kontaktperson: Britt-Mari Bardon
Mejl: britt-mari.bardon@norrtalje.se 
Politisk sekreterare: Helen Edling
Mejl: helen.edling@norrtalje.se
Telefon: 0176-28 34 20

Sverigedemokraterna

Gruppledare: Andrea Kronvall
Mejl: andrea.kronvall@norrtalje.se
Telefon: 073-932 04 40
Politisk sekreterare: Jacob Heitmann
Mejl: jacob.heitmann@norrtalje.se
Telefon: 073-975 47 53

Roslagens oberoende parti

Gruppledare: Yvonne Svensson och Johan Österberg
Mejl: yvonne.svensson@norrtalje.se
Telefon: 073-32 21 367
Mejl: johan.osterberg@norrtalje.se
Telefon: 073-322 13 67 och 070-056 74 47
Politisk sekreterare: Fredrik Lidby
Mejl: fredrik.lidby@norrtalje.se 
Telefon: 0176-28 34 12

Till Politik och förtroendevalda
Senast ändrad: 2019-01-02
×

Tyck till om den här sidan

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge dig återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.