Fler bilder från Norrtälje

Vi använder oss av cookies för att göra din upplevelse bättre. Läs mer om cookies.  

Gå till innehåll Hoppa till navigeringen Gå till nyhetsarkiv Gå till söksida Gå till kontaktsida

Use Google to translate the website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Politiska partier i Norrtälje kommun

Här hittar du kontaktuppgifter till de politiska partierna som är representerade i Norrtälje kommunfullmäktige.

Moderaterna

Gruppledare: Bino Drummond
Mejl: bino.drummond@norrtalje.se
Telefon: 073-852 70 68

Politisk sekreterare: John Granqvist
Mejl: john.granqvist@norrtalje.se
Telefon: 0176-283 443

Centerpartiet

Gruppledare: Anders Olander
Mejl: anders.olander@norrtalje.se
Telefon: 070-671 23 04
Politisk sekreterare: Patrik Dahl
Mejl: patrik.dahl@norrtalje.se
Telefon: 0176-283413

Liberalerna

Gruppledare: Robert Beronius
Mejl: robert.beronius@norrtalje.se
Telefon: 070-1000 813
Politisk sekreterare: Nicklas Salmin
Mejl: nicklas.salmin@norrtalje.se
Telefon: 070-671 84 01

Kristdemokraterna

Gruppledare: Göte Vaara
Mejl: gote.waara@norrtalje.se
Telefon: 08-512 911 81, 076-428 19 02

Socialdemokraterna

Ordförande: Hanna Stymne Bratt
Mejl: hanna.stymne-bratt@norrtalje.se
Telefon: 0176-144 80   070-344 70 73
Politisk sekreterare: Erik Carenholm
Mejl: erik.carenholm@norrtalje.se
Telefon: 0176-283416

Miljöpartiet

Gruppledare: Mats Wedberg
Mejl: mats.wedberg@norrtalje.se
Telefon: 070- 486 91 92
Politisk sekreterare: Katarina Rosengren
Mejl: katarina.rosengren@norrtalje.se

Vänsterpartiet

Kontaktperson: Britt-Mari Bardon
Mejl: britt-mari.bardon@norrtalje.se 
Politisk sekreterare: Helen Edling
Mejl: helen.edling@norrtalje.se
Telefon: 0176-283420

Sverigedemokraterna

Gruppledare: Andrea Kronvall
Mejl: andrea.kronvall@norrtalje.se
Telefon: 073-932 04 40
Politisk sekreterare: Henrik Grahn
Mejl: henrik.grahn@norrtalje.se
Telefon: 0176-283415

Roslagens oberoende parti

Gruppledare: Yvonne Svensson
Mejl: yvonne.svensson@norrtalje.se
Telefon: 073-32 21 367
Politisk sekreterare: Fredrik Lidby
Mejl: fredrik.lidby@norrtalje.se 
Telefon: 0176-28 34 12

Till Politik och förtroendevalda
×

Tyck till om den här sidan

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge dig återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.