Fler bilder från Norrtälje

Vi använder oss av cookies för att göra din upplevelse bättre. Läs mer om cookies.  

Use Google to translate the website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kontakt

Kontakta oss

Kontakta oss

Just nu kan du nå oss på följande sätt:
Ring oss på 0176 710 00
Ring oss på 0176 710 00
Göm
Starta ny chatt

Politiska partier i Norrtälje kommun

Här hittar du kontaktuppgifter till de politiska partierna som är representerade i Norrtälje kommunfullmäktige.

Moderaterna

Gruppledare: Bino Drummond
Mejl: bino.drummond@norrtalje.se
Telefon: 073-852 70 68 

Centerpartiet

Gruppledare: Anders Olander
Mejl: anders.olander@norrtalje.se
Telefon: 070-671 23 04
Politisk sekreterare: Patrik Dahl
Mejl: patrik.dahl@norrtalje.se
Telefon: 0176-734 13

Liberalerna

Gruppledare: Robert Beronius
Mejl: robert.beronius@norrtalje.se
Telefon: 070-1000 813
Politisk sekreterare: Johanna Tegelstam
Mejl: johanna.tegelstam@norrtalje.se
Telefon: 0176-734 19

Kristdemokraterna

Gruppledare: Göte Vaara
Mejl: gote.waara@norrtalje.se
Telefon: 08-512 911 81   072-063 50 07

Socialdemokrater

Ordförande: Hanna Stymne Bratt
Mejl: hanna.stymne-bratt@norrtalje.se
Telefon: 0176-144 80   070-344 70 73
Politisk sekreterare: Erik Carenholm
Mejl: erik.carenholm@norrtalje.se
Telefon: 0176-73416

Miljöpartiet

Gruppledare: Mats Wedberg
Mejl: mats.wedberg@norrtalje.se
Telefon: 070- 486 91 92
Politisk sekreterare: Katarina Rosengren
Mejl: katarina.rosengren@norrtalje.se

Vänsterpartiet

Kontaktperson: Britt-Mari Bardon
Mejl: britt-mari.bardon@norrtalje.se 
Politisk sekreterare: Helen Edling
Mejl: helen.edling@norrtalje.se
Telefon: 0176-73420

Sverigedemokraterna

Gruppledare: Andrea Kronvall
Mejl: andrea.kronvall@norrtalje.se
Telefon: 073-932 04 40
Politisk sekreterare: Henrik Grahn
Mejl: henrik.grahn@norrtalje.se
Telefon: 0176-734 15

Roslagens oberoende parti

Gruppledare: Magnus Jegréus
Mejl: magnus.jegreus@norrtalje.se
Telefon: 073-338 24 35
Politisk sekreterare: Anders Fransson
Mejl: anders.fransson@norrtalje.se
Telefon: 0176-734 12

Till Politik och förtroendevalda
×

Tyck till om den här sidan

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge dig återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.