Fler bilder från Norrtälje

Vi använder oss av cookies för att göra din upplevelse bättre. Läs mer om cookies.  

Use Google to translate the website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kontakt

Kontakta oss

Kontakta oss

Just nu kan du nå oss på följande sätt:
Ring oss på 0176 710 00
Ring oss på 0176 710 00
Göm
Starta ny chatt

Kontaktuppgifter till biståndshandläggare

Här hittar du kontaktuppgifter till biståndshandläggare i Norrtälje kommun.

Biståndshandläggare inom äldreomsorgen (SoL Äldre) nås via mottagningsenheten på telefonnummer 0176 714 17. Mottagningsenheten har öppet vardagar mellan 09:00-12:00 och 13:00-15:00.

Biståndshandläggarna inom LSS  (Lagen om Stöd och Service till vissa funktionshindrade) och Socialpsykiatrin har telefontid samtliga vardagar förutom onsdag mellan klockan 08:30-09:30. På onsdagar är telefontiden 08:30-09:00.

Här nedan kan du se vilka du ska kontakta på biståndsavdelningen:

Enhetschef för LSS och Socialpsykiatri

Sanna Tinglöf
0176-714 49
sanna.tinglof@norrtalje.se

Gruppledare för LSS och Socialpsykiatri 

Helena Mägi
0176-711 34 
helena.magi@norrtalje.se

Handläggare LSS Vuxna

Ann-Sofi Koskitalo
0176-746 15
ann-sofi.koskitalo@norrtalje.se

Anette Jakobsson
0176-746 39
anette.jakobsson@norrtalje.se

Hanna Jansdotter
0176-717 30
hanna.bergqvist-jansdotter@norrtalje.se

Mathias Lindroth
0176-713 64
mathias.lindroth@norrtalje.se

Handläggare LSS barn (handlägger även vuxna)

Birthe Pereira Nielsen
0176-747 57
birthe.pereira-nielsen@norrtalje.se

Lena Edvinsson
0176-28 42 12
lena.edvinsson@norrtalje.se

Nathalie Begner
0176-717 79
nathalie.begner@norrtalje.se

Ida Rönnell
0176-747 27
ida.ronnell@norrtalje.se 

Lovisa Dahlström
lovisa.dahlstrom@norrtalje.se

Handläggare Socialpsykiatri

Kontakta en biståndshandläggare utifrån ditt födelsedatum. Nedan ser du vilka födelsedatum som biståndshandläggarna ansvarar för.

Födelsedatum 1-3:

Mia Pennström
0176-713 14
mia.pennstrom@norrtalje.se

Födelsedatum 4-9:

Mikael Smidemark
0176-717 53
mikael.smidemark@norrtalje.se

Födelsedatum 10-14:

Johanna Hammarquist
0176-719 51
johanna.hammarquist@norrtalje.se

Födelsedatum 15-20:

Malin Sandell
0176-717 45
malin.sandell@norrtalje.se

Födelsedatum 21-28:

Anna Stom
0176-714 51
anna.stom@norrtalje.se

Födelsedatum 29-31:

Mia Pennström
0176-713 14
mia.pennstrom@norrtalje.se

Boendesamordnare LSS och Socialpsykiatri

Annica Tillberg
0176-717 12
annica.tillberg@norrtalje.se

Kontaktsekreterare LSS och SoL

Margareta Buhre
0176-715 37
margareta.buhre@norrtalje.se

Leena Portti-Söderqvist
0176-717 13
leena.portti-soderqvist@norrtalje.se

Ni kan även nå oss via brev på adressen:

Kommunalförbundet Sjukvård och omsorg i Norrtälje
(Namn på handläggaren)
Box 801
761 28 Norrtälje

×

Tyck till om den här sidan

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge dig återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.