Fler bilder från Norrtälje

Vi använder oss av cookies för att göra din upplevelse bättre. Läs mer om cookies.  

Gå till innehåll Hoppa till navigeringen Gå till nyhetsarkiv Gå till söksida Gå till kontaktsida

Use Google to translate the website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kontaktuppgifter till avdelningen för stöd och service till personer med funktionsnedsättning

Du som har frågor som rör handläggning av insatser enligt lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) eller om bistånd enligt Socialtjänstlagen till personer med psykisk funktionsnedsättning kan vända dig till våra telefonmottagningar.

Telefonmottagning LSS 

  • Telefonnummer: 0176-717 00.
  • Öppettider vardagar: 10.00-12.00 samt 13.00-15.00. Dag före röd dag 10-12.

Telefonmottagning Socialpsykiatri

  • Telefonnummer: 0176-717 10.
  • Öppettider vardagar: 13.00-15.00. Dag före röd dag 10-12.

Kontakta handläggare direkt

Handläggarna inom LSS  (Lagen om Stöd och Service till vissa funktionshindrade) och Socialpsykiatrin har telefontid samtliga vardagar förutom onsdag mellan klockan 08:30-09:30. På onsdagar är telefontiden 08:30-09:00.

Handläggare LSS

Anette Jakobsson
0176-746 39
anette.jakobsson@norrtalje.se

Åsa Tryggvesson
0176-717 79
asa.tryggvesson@norrtalje.se

Hanna Bergqvist Jansdotter
0176-717 30
hanna.bergqvist-jansdotter@norrtalje.se

Felicia Albertsson Engman
0176-713 64
felicia.albertsson-engman@norrtalje.se

Magdalena Green
0176-717 09
magdalena.green@norrtalje.se

Birthe Pereira Nielsen
0176-747 57
birthe.pereira-nielsen@norrtalje.se

Lena Edvinsson
0176-28 42 12
lena.edvinsson@norrtalje.se

Ida Rönnell
0176-747 27
ida.ronnell@norrtalje.se

Lovisa Dahlström vik. Marleene Lestander
0176-712 05
marleene.lestander@norrtalje.se

Handläggare Socialpsykiatri

Födelsedatum 1-3

Mia Pennström, vik. Malin Gyll
0176-713 14
malin.gyll@norrtalje.se

Födelsedatum 4-9

Mikael Smidemark
0176- 717 53
mikael.smidemark@norrtalje.se

Födelsedatum 10-14

Johanna Hammarquist
0176-719 51
johanna.hammarquist@norrtalje.se

Födelsedatum 15-19

Malin Sandell
0176-717 45
malin.sandell@norrtalje.se

Födelsedatum 20-28

Elin Sandberg
0176-714 51
elin.sandberg@norrtalje.se

Födelsedatum 29-31

Mia Pennström, vik. Malin Gyll
0176-713 14
malin.gyll@norrtalje.se

Boendesamordnare LSS och Socialpsykiatri

Annica Tillberg
0176-717 12
annica.tillberg@norrtalje.se

Kontaktsekreterare LSS och SoL

Margareta Buhre
0176-715 37
margareta.buhre@norrtalje.se

Catarina Reeves
0176-717 13
catarina.reeves@norrtalje.se

Ni kan även nå oss via brev på adressen:

Kommunalförbundet Sjukvård och omsorg i Norrtälje
(Namn på handläggaren)
Box 801
761 28 Norrtälje

Till Omsorg och sjukvård
×

Tyck till om den här sidan

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge dig återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.