Fler bilder från Norrtälje
Gå till innehåll Hoppa till navigeringen Gå till nyhetsarkiv Gå till söksida Gå till kontaktsida

Use Google to translate the website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kontaktuppgifter till avdelningen för stöd och service till personer med funktionsnedsättning

Du som har frågor som rör handläggning av insatser enligt lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) eller om bistånd enligt Socialtjänstlagen till personer med psykisk funktionsnedsättning kan vända dig till våra telefonmottagningar.

Telefonmottagning LSS 

Telefonnummer: 0176-717 00.

Öppettider:

Måndag-tisdag kl. 13.00-15.00
Torsdag kl. 10.30-12.00
Fredag kl. 13.00-15.00
Dag före röd dag kl. 10.00-12.00

Telefonmottagning Socialpsykiatri

Telefonnummer: 0176-717 10

Öppettider:

Måndag-tisdag kl. 13.00-15.00
Torsdag kl. 10.30-12.00 
Fredag kl. 13.00-15.00
Dag före röd dag kl. 10.00-12.00

Kontakta handläggare direkt

Handläggarna inom LSS  (Lagen om Stöd och Service till vissa funktionshindrade) och Socialpsykiatrin har telefontid samtliga vardagar förutom onsdag mellan klockan 08:30-09:30. På onsdagar är telefontiden 08:30-09:00.

Handläggare LSS

Åsa Tryggvesson
0176-717 79
asa.tryggvesson@norrtalje.se

Hanna Bergqvist Jansdotter
0176-717 30
hanna.bergqvist-jansdotter@norrtalje.se

Felicia Bågander
0176-713 64
felicia.bagander@norrtalje.se

Magdalena Green
0176-717 09
magdalena.green@norrtalje.se

Birthe Pereira Nielsen
0176-747 57
birthe.pereira-nielsen@norrtalje.se

Marleene Lestander
0176-712 05
marleene.lestander@norrtalje.se

Malin Pettersson
0176- 712 26
malin.pettersson@norrtalje.se

Julia Logård
0175-256 07
julia.logard@norrtalje.se

Emil Vahlgren
0176-28 42 12
emil.vahlgren@norrtalje.se

Handläggare Socialpsykiatri

Mia Pennström
0176-713 14
mia.pennstrom@norrtalje.se

Mikael Smidemark
0176- 717 53
mikael.smidemark@norrtalje.se

Malin Sandell
0176-717 45
malin.sandell@norrtalje.se

Elin Sandberg
0176-714 51
elin.sandberg@norrtalje.se

Kerstin Eklund
0176-719 51
kerstin.eklund@norrtalje.se

Boendesamordnare LSS och Socialpsykiatri

Annica Tillberg
0176-717 12
annica.tillberg@norrtalje.se

Kontaktsekreterare LSS och SoL

Margareta Buhre
0176-715 37
margareta.buhre@norrtalje.se

Catarina Reeves
0176-717 13
catarina.reeves@norrtalje.se

Ni kan även nå oss via brev på adressen:

Kommunalförbundet Sjukvård och omsorg i Norrtälje
(Namn på handläggaren)
Box 801
761 28 Norrtälje

Till Omsorg och sjukvård
Senast ändrad: 2021-03-29
×

Tyck till om den här sidan

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge dig återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.