Fler bilder från Norrtälje

Vi använder oss av cookies för att göra din upplevelse bättre. Läs mer om cookies.  

Use Google to translate the website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kontakt

Kontakta oss

Kontakta oss

Just nu kan du nå oss på följande sätt:
Göm
Starta ny chatt

Långsjöskolans fritidshem

På Långsjöskolans fritidshem har fritidsbarnen tillgång till idrottshallen varje vecka och utnyttjar dessutom ishallen.

Glada pojkar ute i naturen

Fritidshemmen har stora och ljusa lokaler med gott om resurser för skapande och lek. Fritidsbarnen har tillgång till idrottshallen varje vecka och utnyttjar dessutom ishallen.

Personalen på fritidshemmet arbetar även som resurs i de lägre klasserna.

Humlan (Fsk)
Christina "Tinna" Holm Lans christina.holm-lans@norrtalje.se
Mari-Louise "Lotta" Danielsson mari-louise.danielsson@norrtalje.se
Catarina Forsling catarina.forsling-vesterberg@norrtalje.se
Mikael Grann mikael.grann@norrtalje.se
Erita Abdullahi erita.abdullahi@norrtalje.se 
Tfn 1: 0175-73984, 073-9623421
Tfn 2: 0175-73962, 073-9623968

Sländan (åk 1)
Marianne Fredriksson marianne.fredriksson-jonsson@norrtalje.se
Solveig Jansson solveig.jansson@norrtalje.se
Ellinor "Ellis" Lönn ellinor.lonn@norrtalje.se
Susanne "Sussie" Carlsson susanne.carlsson@norrtalje.se
Tfn: 0175-74061

Myran 1 (åk 2) langsjofritids.myran@norrtalje.se
Therese Johansson therese.johansson@norrtalje.se
Johan Karlsson johan.karlsson@norrtalje.se
Tfn: 0175-74068, 073-9623423

Myran 2 (åk 2) langsjofritids.myran@norrtalje.se
Gunilla Johansson gunilla.johansson2@norrtalje.se
Kenta Höijer kent.hoijer@norrtalje.se
Tfn: 0175-74063, 073-5582191

Nyckelpigan (åk 3)
Madelene Olausson madelene.olausson@norrtalje.se
Susanne Nordin susanne.nordin-sodergren@norrtalje.se
Jessika Skans jessika.skans@norrtalje.se 
Johanna Wigren johanna.wigren@norrtalje.se
Tfn: 0175-74067, 073-5582322

Klubben (åk 4-6)
Jerry Björling jerry.bjorling@norrtalje.se
Amanda Sporrong amanda.sporrong@norrtalje.se
Tfn: 0175-73966, 073-9623420

Kontakt
  • Långsjöskolans fritidshem - Kommunalt fritidshem
  • 0175 739 66 Falken, 0175 739 84 Lärkan
  • Ängsvägen 4
    762 31 Rimbo
  • 06.00-18.00
×

Tyck till om den här sidan

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge dig återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.